Polonyada Yüksek Lisans

Avrupa’nın tanınmış saygın üniversitelerinde İngilizce master eğitimi alacaksınız

Polonya master eğitimini İngilizce olarak almak isteyen adaylara Avrupa Birliğinde en geniş seçenek sunan ülkelerden biridir. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan çok güçlü bir eğitim geleneğine sahip olan Polonya’da yüksek lisans eğitimini Varşova Üniversitesi, Lazarski Üniversitesi, Wroclaw Üniversitesi gibi tanınmış üniversitelerde alabilirsiniz. Polonya sunduğu geniş seçenekler ve üniversitelerinin uluslararası saygınlığı ile dünyanın birçok ülkesinden yüksek lisans öğrencilerinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Polonya’da yüksek lisans ücretleri ekonomiktir.

Polonya’da birçok alanda İngilizce olarak yüksek lisans yapabilirsiniz. Polonya üniversitelerinde master bölümlerinin yıllık ücreti ortalama 3000 – 4000 Euro civarındadır. Buna ek olarak Polonyada master yapmayı cazip kılan bir diğer özellik de ülkede yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olmasıdır. Polonya’da yaşam giderleriniz Türkiye’den çok yüksek değildir.

Avrupa’nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız. Polonya Avrupa Birliğine girdiğinden beri çok sayıda uluslararası büyük kuruluşun yatırım yapmayı öncelikle tercih ettiği ülkelerden biri haline gelmiş, bu özelliği ülkeyi bir yatırım merkezi haline getirmiştir. Hızla endüstrileşen Polonya’da üniversiteler de programlarının çoğunu buna göre biçimlendirmekte ve bu kuruluşlara entegre olmaya gayret göstermektedir. Bu sayede Polonya’da master yapan öğrenciler eğitimlerini uluslararası firmalarda ve sanayi kuruluşlarında yaptıkları staj çalışmaları ve ortak projelerle pekiştirme ve kariyerleri boyunca kullanacakları referanslar elde etme olanağı bulabilmektedir.

Polonya’da yüksek lisans sonrasında 2 yıl çalışma ve ikamet izni elde edebilirsiniz.

Avrupa Birliğinde eğitim almanın en büyük avantajlarından biri de mezuniyet sonrasında 2 yıla varan süreyle çalışma ve ikamet izni elde edebiliyor olmanızdır. Bir Avrupa Birliği üniversitesinde alacağınız uluslararası prestije sahip master derecesine ek olarak, Avrupa Birliğinde çalışma deneyimi, özgeçmişinizde gururla sergileyeceğiniz referanslarınızdan olacaktır. Bu deneyim size büyük değer katacak, kariyeriniz için daha büyük hedefler belirlemenize imkan sağlayacaktır.

Kültürel gelişim ve vizyon edinme

Polonyada master yaparak aynı zamanda bir Avrupa Birliği ülkesinde, dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerden oluşan enternasyonel bir ortamda bulunmanın ve yaşamanın size katacağı kültürel donanım ve bireysel gelişim avantajlarından da yararlanacaksınız. Sahip olacağınız Schengen vizesi ile tüm Avrupa’da serbest dolaşım avantajlarından yararlanacak, çok sayıda yeni arkadaş edinecek, çok az kişinin sahip olabileceği kültürel ve entellektüel bir donanıma sahip olacaksınız. Bu donanım size yaşamınız boyunca büyük avantajlar kazandıracak, farkedilir ve tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.

Başvuru ve kabul işlemlerini ELT ile kolaylıkla tamamlayacaksınız.

Polonya’da yüksek lisans başvurunuzu deneyimli ve profesyonel ELT akademik danışmanları yönetiminde güvenle yapabilirsiniz. Polonyada master eğitimi için çok sayıda üniversite ve bölüm seçeneği var. ELT’nin size tahsis edeceği akademik danışman, sizi tüm yönlerinizle analiz edecek; size, tercihleriniz ve yeterliliklerinize en uygun üniversite ve programın belirlenmesini sağlayacaktır. ELT ile Polonya’da yüksek lisans hedefinize güvenli ve kaliteli bir şekilde ulaşacaksınız.

İngilizce’niz yeterli değilse üzülmeyin. ELT size seçenekler sunuyor.

Polonya’da İngilizce master eğitimi alabilmeniz için iyi derecede bir İngilizceye ve bu İngilizce bilginizi de uluslararası geçerliliği olan bir belgeyle ispatlamaya ihtiyacınız olacaktır. İngilizce seviyenizin bunun için yeterli olmadığını düşünüyorsanız üzülmeyin. ELT size önce İngilizce seviyenizi gerekli düzeye getirip, sonra da Polonya’da istediğiniz alanda master yapmanızı sağlayacak çözümler sunuyor. Gateway Program adı verilen köprü programlarımız ile Polonya’daki tercih ettiğiniz üniversiteden önce şartlı kabulünüz alınıyor. Şartlı kabul ile tercih ettiğiniz üniversite sizi, İngilizce yeterliliğinizi sağlamanız koşuluyla kabul ettiğini bildirecektir. Bu aşamada artık gidecek olduğunuz üniversite ve bölümü garantilemiş olmanın verdiği huzurla ELT’nin partneri olduğu Gateway dil okullarında, İngiltere ya da Malta’da, çok ekonomik ve kaliteli bir İngilizce hazırlık eğitimine alınacaksınız. Böylece yaşamınız boyunca ihtiyacınız olacak İngilizceyi anadil olarak konuşulduğu ülkede Polonya’da eğitim maliyetleriyle öğrenecek, ardından da yüksek lisans eğitiminize hemen başlayabileceksiniz.

Başvuru ve Kabul Koşulları

Polonya’da yüksek lisans yapmak için aranan temel şart lisans mezunu olmanızdır. Türkiye’de ALES sınavına girmeniz ya da belirli bir puan almış olmanız şartı aranmamaktadır. Polonyada master eğitimine başlamak için yeterli İngilizce seviyesinde olmayan adaylar önce hazırlık eğitimine alınır, daha sonra bölüme başlayabilirler.

ELT ile hem Türkiye’de hem de Polonya’da akademik danışmanlık ve destek hizmeti alabileceksiniz.

Eğitim kararları geleceğinizi doğrudan etkileyip değiştirebilecek güçte, önemli kararlardır. Başvuru ve kabul süreçleri ise şansa bırakamayacağınız kadar önemli ve profesyonel kişilerce yönetilmesi gereken aşamalardır. ELT bu süreçlerin tümünde size, yılların deneyimi ve alanında uzmanlaşmış partnerleri ile hizmet vermektedir.