Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi

Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi (University of Economics and Human Sciences Warsaw – Vizja)

University of Economics and Human Sciences (UEHS) veya Türkçe adıyla Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi 2001 yılında kurulmuştur. Üniversite pek çok uluslararası öğrenciye kapılarını açmaktadır. Akademik mükemmeliyetçi bir gelenek belirleyen UEHS, ileri görüşlü bir ruhla yoluna devam etmektedir. Polonya’nın kalbinde, Varşova’da bulunan Varşova UEHS, öğrencilere sunduğu olanaklarını her geçen gün geliştirmekte ve güncellemektedir. UEHS, ayrıca Polonya’nın tanınmış en büyük ikinci özel üniversitesi unvanına sahip. (Premium Brand 2017)

Varşova, bilindiği üzere Polonya’nın başkenti olarak en renkli şehridir. Hem tarihi dokusu hem modern şehir hayatıyla öğrencilerin deneyimleyecekleri en güzel şehirlerdendir.  Ayrıca Varşova’da pek çok üniversitenin bulunması sayesinde öğrenciler aktif bir sosyal yaşama dahil olmaktadır. Avrupa’nın maddi açıdan en uygun ve refah düzeyi yüksek şehri olması sebebiyle öğrencilerin birincil tercihidir. Öğrenciler, çok uygun fiyatlarla konaklama, yeme-içme, sosyal yaşam gibi temel konularda neredeyse hiç sıkıntı çekmeden yaşamaktadır.

Varşova Şehri ve Öğrenci Yaşamı Hakkında

Deneyimli kadrosu, azimli çalışanları ve birbirinden kompakt araştırma alanlarıyla UEHS, öğrencilerin birincil tercihi. Polonya’da üniversite okumak için tercih edebileceğiniz en uygun eğitim fırsatlarını sunan bir üniversite.

Polonya’da üniversite eğitimi açısından Varşova şehri oldukça renkli bir yapıya sahip. Her yıl binlerce turisti çeken bu şehirde öğrenci olmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Kısacası Varşova ideal bir öğrenci şehri. Sadece üniversiteye ait sosyal tesisler değil, başkentteki müzeler, kiliseler, sanat galerileri de binlerce öğrencinin ilgi odağı olmaktadır. Polonya’da eğitim hem akademik yönden başarılı hem de sosyal açıdan zengin olması yönüyle öğrencilerin yüzünü güldürmektedir. Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi, temel olarak adında geçen uzmanlık alanlarına göre çalışma alanları sunmaktadır. Öğrencilere özellikle finans, ekonomi ve beşerî bilimler alanlarında çalışma olanakları tanımaktadır. Ayrıca, öğrenciler üniversitedeki eğitimlerini tamamladıktan sonra Polonya’da yarı zamanlı veya tam zamanlı iş bulabilmektedirler. Bu noktada Polonya’nın Avrupa Birliği ülkesi olması öğrencilerin büyük ilgisini çekmektedir. Yepyeni ve canlı doğasıyla Varşova UEHS, öğrencilerine ayrıca kampüs yaşamını da tattırmaktadır. 2019-2020 yılları arasında yeni kampüsün tüm hazırlıklarının tamamlandığını da duyurmuştur. Kampüste öğrencilere yönelik çalışma alanları, kütüphane, eğlence mekanları bulunmaktadır. Üniversite, bu olanaklarla öğrenciye maksimum verimi aşılamayı hedeflenmektedir.

University of Economics and Human Sciences Bölümler

Varşova UEHS yalnızca ekonomik ve sosyal bilimlerde değil, diğer bilim dallarında da iddialı. Bünyesindeki onlarca farklı bölümle dünya klasmanında eğitim vermektedir. Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi, ayrıca Lehçe ve İngilizce dil hazırlık programları da yürütmektedir. Bunun yanı sıra İngilizce lisans ve yüksek lisans programları da üniversitenin geniş yelpazesinde yer almaktadır.

Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Başvuru ücreti: 150 Euro

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Dil Hazırlık Programları
İngilizce Hazırlık (Ekim-Haziran) 2 € 2.800
İngilizce Hazırlık (Ekim-Şubat) 1 € 1.500
Lehçe Hazırlık (Ekim-Haziran) 2 € 2.500
Lehçe Hazırlık (Ekim-Şubat) 1 € 1.500
İngilizce Lisans Programları
Innovative Business Management (Yenilikçi İşletme Yönetimi) 6 € 2.500 Ekim
International Management (Uluslararası Yönetim) 6 € 2.500 Ekim
Marketing in the Company (Pazarlama) 6 € 2.500 Ekim
Human Resources Management (İnsan Kaynakları Yönetimi) 6 € 2.500 Ekim
Contemporary Finance and Accounting (Çağdaş Finans ve Muhasebe) 6 € 2.400 Ekim
Banking and Insurance (Bankacılık ve Sigortacılık) 6 € 2.400 Ekim
Finance Accounting (Finans Muhasebe) 6 € 2.400 Ekim
Financial Analytics (Finansal Analitik) 6 € 2.400 Ekim
Central and Eastern European Studies (Orta ve Doğu Avrupa Çalışmaları) 6 € 2.300 Ekim
Diplomacy and International Relations (Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler) 6 € 2.300 Ekim
International Security (Uluslararası Güvenlik) 6 € 2.300 Ekim
European Administration (Avrupa Yönetimi) 6 € 2.300 Ekim
Mobile Application Development (Mobil Uygulama Geliştirme) 7 € 2.600 Ekim
Computer Networks (Bilgisayar Ağları) 7 € 2.600 Ekim
Computer Graphics Design (Grafik Tasarım) 7 € 2.600 Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları
Business and Strategic Management (İşletme ve Stratejik Yönetim) 4 € 2.700 Ekim
Social Communication and PR (Sosyal İletişim ve Halkla İlişkiler) 4 € 2.700 Ekim
International Management (Uluslararası Yönetim) 4 € 2.700 Ekim
Logistics in the Company (Lojistik) 4 € 2.700 Ekim
Business Psychology (İşletme Psikolojisi) 4 € 2.500 Ekim
Clinical Psychology (Klinik Psikoloji) 4 € 2.500 Ekim
Advanced Finance and Accounting (Gelişmiş Finans ve Muhasebe) 4 € 2.500 Ekim
Management Accounting (Muhasebe Yönetimi) 4 € 2.500 Ekim
Investment-Financial Consulting (Yatırım-Finansal Danışmanlık) 4 € 2.500 Ekim
Controlling and Financial Audit (Kontrol ve Mali Denetim) 4 € 2.500 Ekim

Başvuru ve Kabul Kriterleri

Polonya dışından gelecek öğrencilerin başvuru için aşağıdaki belgeleri tam ve eksiksiz sağlamaları gerekmektedir. Ayrıca son başvuru tarihleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Başvuru şartları ise aşağıdaki gibidir:

  • Lise diploması (Lisans programı için)
  • Üniversite mezuniyet diploması (Yüksek lisans programı için)
  • Vesikalık fotoğraf (1 tane)
  • Pasaport fotokopisi
  • Sağlık sigortası belgeleri
  • Başvuru ücretini ve dönem ücretini kapsayan sözleşmenin imzalı nüshası (Başvuru ücreti 150 Euro)
  • Uluslararası geçerliliği olan dil sınavı belgeleri (IELTS, TOEFL vs.)
  • ELT aracılığıyla başvuran öğrencilerimizden uluslararası bir dil geçerliliği olmayanlar bölüme göre okulun düzenleyeceği online mülakata katılıp İngilizce yeterlilikleri uygunsa bölüme kabuledilebilirler

Varşova’da Konaklama

Varşova öğrenciler için maddi açıdan en uygun şehirlerden biridir. Bunun nedeni ise şehrin çok büyük bir kısmının öğrencilerden oluşuyor olmasıdır. Dolayısıyla öğrencilere diğer alanlarda olduğu gibi konaklamada da sınırsız fırsatlar tanınmaktadır. Polonyalı ve yabancı öğrencilere üniversite konaklama imkânı sunmaktadır. Yurtlar, Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi’ne 30 dakika mesafededir. Tek, çift, üç ve dört kişilik odalar sunulmaktadır. Bu apartlar için aylık kira bedeli ise 150-300 Euro civarında değişmektedir.
Yurtlarda barınma imkanının yanı sıra ELT öğrencileri, sadece öğrencilere ayrılmış öğrenci evleri seçeneklerinden de faydalanabilmektedir. Varşova’da farklı lokasyonlarda bir çok farkli ev tipinden okulunuza en yakın olanı ve bütçenize en uygun olanı seçebilir, yurtlarda yer olmama durumunda ya da yurt konaklaması istememeniz durumunda student stay ev konaklamalarında rahatça kalabilirsiniz. Aylık 230€ ila 330€ arasında değişen oda tiplerinden tek, çift ya da 3 kişilik konaklama türlerini seçebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri

Üniversite için kayıtlar yıl boyunca gerçekleştirilmektedir. Başvuracağınız bölüme göre en geç temmuz ayında başvuran adaylar işlemlerini tamamlayıp ekim ayında başlayan derslere yetişeceklerdir. Başvuru, ön kabul ve kabul, konaklama süreci, vize süreci gibi tüm aşamaların rahatça tamamlanabilmesi için mümkün olan en erken zamanda başvuru yapılması tavsiye edilir. Lisans ve yüksek lisans başvuruları aynı anda alınmaktadır.

Öğrenci şehri Varşova’da eğitim hayatınızı mükemmel deneyimlerle yaşamanız için ELT her zaman yanınızda. Gitmeden önceki karar sürecinden, üniversiteye gideceğiniz sürece dek ELT sizinle olacak. Başvuru işlemleri ve gerekli dokümanların tamamını hazırlamaya ELT’nin özel olarak belirlediği bir danışman ile başlayabilirsiniz. Bu süreçte oluşabilecek her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaştırabilirsiniz. Sorunsuz ve stressiz bir eğitim için ELT daima sizinle.