Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi

Başlıca Bilgiler

 • Resmi AdUITM
 • Kuruluş1996
 • ŞehirRzeszow

Rzeszow University of Information Technology and Management (UITM)

Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi, Polonya’nın Rzeszow şehrindeki en kaliteli üniversitelerden biridir. Özellikle havacılık, havacılık yönetimi, bilgisayar, yazılım ve programlama gibi alanlarda uzmanlaşmış olan üniversite, 1996 yılında 3 ders, 110 akademik personel ile 2.000 metrekarelik bir alanda eğitim vermeye başlamıştır. Şu anda, 419 akademik personel (52’si yabancı uyruklu)  ve AB, Doğu Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika gibi 40’dan fazla ülkeden gelen 1700 adet uluslararası öğrenci ile birlikte yaklaşık 6000 öğrencisi olan Poskarpackie bölgesindeki en büyük özel üniversitedir.

Rzeszow Bilgi Teknolojileri Üniversitesi, Yönetim ve Sosyal Bilimler, BT ve Sağlık olarak üç ayrı fakülteye sahiptir. Hem Polonya’da master yapmak isteyen hem de üniversite hayatına burada devam etmek isteyen öğrencilere yönelik İngilizce ve Lehçe uzmanlık ve mesleki eğitimler vermektedir.

Rzeszow Bilgi ve Teknolojisi ve Yönetim Üniversitesi, Polonya çapında bilinen Rzeczpospolita Gazetesi’nin düzenlediği “Eagle” yarışmasında Podkarpackie Bölgesi’nde bulunan özel üniversiteler arasında master programları ile ödül almıştır. Polonya’daki dergi ve gazeteler tarafından yıllık olarak belirlenen, Polonya’da yüksek lisans programları ile işverenler tarafından en çok tercih edilen yeni mezunlar sıralamalarında UITM yine üst sıralarda yerini almıştır.

Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi Kampüsü

UITM’nin ana kampüsü dışında iki farklı lokasyonda da enstitülere sahip eğitim tesisleri bulunmaktadır. Ana kampüs, Polonya’da üniversite eğitimi çerçevesinde bilimsel araştırmalara adanmış son teknoloji laboratuarlara sahiptir. Üniversitede alanınıza göre, hücre ve doku kültürü, immünoloji ve biyokimya, moleküler biyoloji, kozmetik, sanal gerçeklik ve görüntü işleme, biyokimya, zehirlilik ve klinik genetik, finansal ve simülasyon laboratuarlarında pratik yapma imkânınız olur.

Kampüs, spor ve dinlenme salonu, bilgisayar ve multimedya cihazları ile donatılmış birçok klimalı konferans salonu, kozmetik kimyası, mikrobiyoloji ve histoloji laboratuarları, sauna, fizik tedavi odaları, güzellik salonları, restoran, otel, öğrenci yurdundan oluşan büyük bir komplekse sahiptir. Merkezde hipoterapi ve binicilik kursları mevcuttur. Eğitimler süresince aynı zamanda çeşitli aktivitelere katılmak isteyen öğrenciler için paintball, kayak gibi birçok aktivite de vardır.


Rzeszow Şehri ve Öğrenci Yaşamı Hakkında

Podkarpackie eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Rzeszow, önemli bir akademik merkezdir. Şehirde hem devlet hem de özel üniversitede eğitim alan 60.000 öğrenci bulunmaktadır. Eurostat tarafından yapılan son anketin sonuçları, Rzeszow’un öğrenci sayısı açısından Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden olduğunu ve her 1000 kişi başına 353 öğrenci düştüğünü göstermektedir.

Şehir ve çevresinde çok sayıda kültürel etkinlikler gerçekleşir ve bunların birçoğu uluslararası niteliktedir. Polonya’da üniversite öğrencisi iseniz Rzeszow Filarmoni Orkestrası tarafından düzenlenen Lańcut Müzik Festivali, üç yılda bir gerçekleşen Polonya Folkloristik Topluluklar Dünya Festivali, Rzeszow Tiyatro Festivali, Biannual Tiyatro Afiş sergisi, Biannual Bilgisayar Sanatı gibi kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz.

Rzeszow, Polonya’da yaşamak için en güvenli yerlerden biri olarak kabul edilir. Bugün, şehrin en önemli avantajlarından biri, en büyük uçakların bile inebileceği Polonya’nın en uzun ikinci pisti (3.2 km) olan Rzeszow-Jasionka Uluslararası Havaalanı’dır. Ve bu havaalanından Londra, Paris, Roma ve diğer birçok şehre düşük maliyetli olarak diret seherler ile uçabilirsiniz.

Rzeszow’a Varşova üzerinden hava, demiryolu veya karayolu ile de ulaşabiliyorsunuz.

Rzeszow Bilgi Teknoloileri ve Yönetim Üniversitesi Bölümleri

Bilgi Teknolojisi ve Yönetimi Üniversitesi, uluslararası bir üniversitedir. UITM’deki eğitiminiz sayesinde dünya çapında tanınan bir diploma ve İngilizce dil sertifikası ile birlikte, gelecekteki kariyeriniz için de gerekli deneyime sahip olarak mezun olursunuz.

Doğru personel seçimi, Rzeszow’daki Bilgi Teknolojisi ve Yönetimi Üniversitesi’nin başarısının temel prensiplerinden biridir. Havacılık alanında profesyonel iş hayatı sonrası akademisyen olarak devam eden Prof.Dr. Ulrich Desel (http://deselconsulting.com/), İnsan Faktörleri ve Ergonomi Derneği’nin (2007) eski başkanı Prof. Waldemar Karwowski (http://iems.ucf.edu/karwowski) gibi değerli bilim adamları ve öğretim görevlilerine sahiptir.

University of Information Technology and Management Bölümleri

Başvuru ücreti: 150 Euro

Bölümler Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç
Hazırlık Programı
İngilizce Foundation 2 € 3.500 Ekim
Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Aviation Management (Havacılık Yönetimi) 6 € 4.000 Ekim
General Aviation Management (Genel Havacılık Yönetimi) 6 € 4.000 Ekim
Game Design and Development (Oyun Tasarımı ve Geliştirme) 6 € 4.500 Ekim
Int. Finance and Accounting (Uluslararası Finans ve Muhasebe) 6 € 4.000 Ekim
Global Logistics Enginerring (Küresel Lojistik Mühendisliği) 6 € 4.000 Ekim
Nursing (Hemşirelik) 6 € 4.500 Ekim – Şubat
International Business Management (Uluslararası İşletme) 6 € 4.000 Ekim – Şubat
Uluslararası Taşımacılık Mühendisliği 6 € 4.000 Ekim
Computer Networks (Bilgisayar Ağları) 6 € 4.000 Ekim
Graphics Design (Grafik Tasarım) 6 € 4.500 Ekim
Programming (Programlama) 6 € 4.000 Ekim – Şubat
Social Work (Sosyal Hizmet) 6 € 3.500 Ekim – Şubat
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
International Business Management (Uluslararası İşletme ) 4 € 4.500 Ekim
Logistics in Transport (Taşımacılıkta Lojistik) 4 € 4.500 Ekim
Data Science 4 € 4.500 Ekim
Cybersecurity (Siber Güvenlik) 4 € 5.000 Ekim

Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi Başvuru ve Kabul Kriterleri

UITM, AB dışındaki ülkelerden başvuran adaylar için, hazırlık yılı niteliğinde bir eğitimi zorunlu kılar. Öncesinde üniversite, katılımcıların belirli bir İngilizce seviyesine (A0 / A1) sahip gruplara atandığı bir yerleştirme testi yapar. İngilizce dil kursu, katılımcıya Polonya’da İngilizce dil eğitimi alma yetkisi veren zorunlu B2 TELC sınavı (sınavın maliyeti kurs fiyatına dâhildir) ile sona erer. Kursu tamamladıktan sonra katılımcı gerekli sertifikayı alamazsa, daha kısa dil kursları (örneğin 160 saat) ile tekrar sınava girebilir.

Polonya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerden lisans ve yüksek lisans kayıtlar için üniversitenin istediği belgeler:

 • Başvuru Formu
 • Motivasyon mektubu
 • İngilizce özgeçmiş
 • Noter onaylı ve apostilli Lise Diploması
 • Adayın Lise Diplomasının verildiği eğitim sisteminin bulunduğu ülkedeki herhangi bir yükseköğretim kurumuna kabul için başvuru hakkına sahip olduğunu belirten uygunluk belgesi
 • İngilizce Sertifikası (yabancı dil bilgisini en az B1 veya daha yüksek seviyede onaylar)
 • Adayın sağlık durumunun iyi olduğunu ve yurtdışında eğitim alabileceğini belirten Sağlık Raporu
 • Alt ay içinde çekilmiş 35 × 45 mm ebatlarında 1 adet fotoğraf

Rzeszow’da Konaklama

UITM, Polonya’da yüksek lisans ya da lisans eğitimlerine başvuran öğrencilerine ilk yıl için konaklama sağlamayı garanti etmektedir.

Rzeszow’da’ın öğrenciler için ilk özel yurdu yakın zamanda hizmete açılmıştır. Yurt binası oldukça konforlu ve göze hitap eden şekilde diyazn edilmiştir. Üniversite kampüsüne yakın 7 /24 güvenliğe sahip, içinde oyun odaları, sineması, çalışma odaları, spor salonu olan tamamen öğrencilere yönelik odaları da bulabilirsiniz. Yurt başvurularınız, ELT danışmanınız tarafından okul başvurusu, ön kabul ve esas kabul gibi süreçlerle beraber tamamlanacak, konaklamanız garanti altına alındıktan sonra vize işlemleriniz hazırlanacaktır.

University of Information Technology and Management Başvuru Tarihleri

Akademik Programlar arasında lisans veya lisansüstü eğitim planınıza ve kariyer hedeflerinize en uygun programımızı seçtikten sonra başvuru formunu doldurarak online başvurunuzu kış dönemi için son tarih 30 Eylül, yaz dönemi için ise 18 Şubattır.

ELT’nin 20 yıllık tecrübesiyle UITM Polonya’ya başvuru süreciniz hiç ummadığınız kadar kolay olacak. Size özel atanacak yurt dışı eğitim danışmanınız ile Rzeszow’da varıp kampüse adım atana kadarki tüm süreçleriniz profesyonel bir anlayışla planlanacak ve organize edilecektir.

İletişim

Galeri