Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kozminski Üniversitesi

Başlıca Bilgiler

  • Resmi AdKozminski Üniversitesi
  • Kuruluş1993
  • Öğrenci Sayısı9000
  • ŞehirVarşova

Polonya’da üniversite eğitimi vermeye 1993 yılında başlayan Kozminski Üniversitesi, hem bulunduğu şehir Varşova’nın hem de ülkenin en prestijli eğitim kurumlarından biridir. Üniversite, Polonya ve uluslararası akreditasyonların yanı sıra, programlarının ve hizmetlerinin kalitesini gösteren küresel ve ulusal eğitim sıralamasında mükemmel sonuçlar elde etmiş durumda.

Polonya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için lisans ve lisansüstü düzeyde birçok bölüme sahip olan üniversitenin asıl uzmanlık alanı İşletme, Ekonomi ve Finans bölümleridir.

Kozminski Üniversitesi, 2009 yılından bu yana, dünyanın dört bir yanından en iyi üniversiteleri içeren “Financial Times” – İşletme Okulu Sıralamasında kendine yüksek sıralarda yer bulmaktadır. Ayrıca, son 17 yıl boyunca, “Perspektywy”, “Rzeczpospolita” ve WPROST tarafından yayınlanan eğitim sıralamasında özel üniversitelerde ilk sırada yer almaktadır. Kozminski Üniversitesi üç uluslararası akreditasyona sahiptir: EQUIS, AMBA ve AACSB. Tüm dünyadan yalnızca yaklaşık 70 işletme okulunun bu üç akreditasyona sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca Kozminski Üniversitesi, dünya çapında 200’ün üzerinde prestijli kurumla araştırma ve değişim programlarında iş birliği yapmaktadır.

Kozminski Üniversitesi Kampüsü

Toplamda 3,4 hektarlık bir alana yayılmış olan üniversite kampüsünde, üniversite öğrencilerinin ve akademik personellerinin hizmetine sunulmuş çok sayıda derslik, ofis, kütüphane, çalışma ve toplantı odaları, fitness merkezi, bilgisayar laboratuvarı, çok sayıda kafe ve restoran mevcuttur. Sınıfların yarısından fazlasında son teknoloji cihazlar; projeksiyon, monitör, ses – video kayıt cihazları ile donatılmış durumda. Kampüsteki hemen şey, öğrencilerin günlük hayatlarını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiştir. Oldukça gelişmiş bir şehir ve bölgede yer alan kampüse ulaşım da oldukça kolay ve hızlıdır.

Kozminski Üniversitesi Bölümleri ve Program Ücretleri

Kozminski, Polonya’da master yapmak veya lisans derecesinden mezun olmak isteyen öğrenciler için çok sayıda bölüme sahip olan bir üniversitedir. Bunun yanında öğrenciler farklı doktora ve Executive MBA programları da kayıt yaptırabilirler. Üniversite bünyesindeki bölümleri şöyle sıralayabiliriz:

Başvuru Ücreti: 348 Euro

Kozminski Üniversitesi Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

Başvuru Ücreti: 348 Euro

Bölümler Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç
Lisans Programları (İngilizce)
Financial Management (Finansal Yönetim) 3 yıl € 6.500 Ekim
Management (İşletme ve Yönetim) 3 yıl € 6.500 Ekim
Management and Artificial Intelligence (Yönetim ve Yapay Zeka) 3 yıl € 6.500 Ekim
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
Finance and Accounting 2 yıl € 6.500 Ekim
Executive MBA in English 18 Ay € 6.500 Ekim
Management 2 yıl € 6.500 Ekim
Big Data Sciences 2 yıl € 6.500 Ekim

Yukarıda belirtilen ücretler öğrencilerin her dönem ödemesi gereken tutarlardır. Ödemelerin tamamı çok düşük vade farkları ile 5 taksit halinde de ödenebilir. Bunun yanında, öğrencilerin lisans bölümleri için 85 PLN ve yüksek lisans programları için 100 PLN tutarında kayıt ücreti de ödemesi gerekiyor.

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) – Kozminski Universitesi (KU) Yüksek Lisans Programları

Master in Management

  • 2015 yılında Financial Times’da en iyi master programlarında dereceye girmiştir.
  • Başvuru yapan öğrenciler ile mülakat yapılır ancak öğrenci lisans eğitimini de aynı bölümde tamamlamış ise mülakat yapılmayabilir.
  • %100 İngilizce bölümden mezun ise (Diplomasında yazması şartı ile) dil skoru aranmaz. Lisans bölümünü İngilizce almayan öğrenciler için aranan dil skorları: IELTS 6.5, TOEFL IBT 87.

Kozminski Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları

Kozminski Üniversitesi hem çok prestijli bir işletme ve ekonomi okulu olması hem de birçok farklı ülke ile ortak eğitim programlar sunması sebebiyle çok fazla uluslararası başvuru almaktadır.

Üniversiteye başvurular genellikle mart nisan ayı gibi yapılmaktadır, bu tarihten sonra yapılacak başvurular için size en yakın ELT şubesinden bilgi alabilirsiniz.

Başvuruda gerekli evrakların yanı sıra İngilizce seviyeni kanıtlamak için uluslararası geçerliliği olan IELTS ya da TOEFL gibi bir sertifika da sunulmalıdır, İngilizce seviyesi yetersiz olan adaylar gateway programlarına katılıp ardından doğrudan birinci sınıf başvurusu yapabilir ya da Varşova’daki farklı bir üniversitede İngilizce hazırlık eğitimini tamamlayabilir.

Kozminski Üniversitesi Konaklama

Kozminski Üniversitesinde eğitim alacak öğrenciler için okulun yurdu bulunmamakla beraber öğrencilere özel yurt seçenekleri sunulmaktadır. ELT Varşova oisi aracılığıyla öğrencilerimize özel yurt başvurusu ve kiralık daire gibi birçok farklı seçenek sunmaktayız. Kiralama ücretleri konum, büyüklük, standartlar vb. bağlı olarak ayda yaklaşık 350€ ila 600€ arasında değişmektedir. Başvuru, ödemeler ve kontrat gibi konularda Varşova’da ELT servis sağlayıcılarından hem İngilizce hem de Türkçe destek alabileceksiniz.

Varşova Şehri ve Öğrenci Yaşamı Hakkında

Polonya’da eğitim denilince akla ilk gelen şehir kuşkusuz başkent Varşova oluyor. Bir kültür ve tarih başkenti olan Varşova, uygun fiyatlı yaşam koşulları ve birçok sosyal imkanlari ile öğrenciler için oldukça cezbedici bir şehirdir. 2007 yılından itibaren Schengen bölgesine dahil olan Varşova’ya gelen öğrenciler hem kaliteli bir eğitim alıp hem de Avrupa’nın birçok önemli merkezini gezme şansı elde edebilir. Bunun yanında, öğrencilere Varşova’daki birçok tarihi mekanı mutlaka ziyaret etmesi önerilmektedir. Varşova’daki üniversitelerde yüzlerce İngilizce bölüm olduğu için üniversitelere her sene dünyanın bir çok farklı ülkesinden binlerce uluslararası öğrenci başvurmaktadır. Yine Varşova’da sayıları birkaç bini bulan Türk öğrenci popülasyonu farklı onlarca üniversiteye dağılmış durumdadır. Varşova’da ayrıca Türkler ve Türk kültürünü benimseyenler için açılmış Türk marketleri, restoranları ve kültür merkezleri vardır.

İletişim

Galeri