Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi

Başlıca Bilgiler

  • Resmi AdSWPS
  • Kuruluş1996
  • Öğrenci Sayısı17.500
  • ŞehirVarşova

Mobilya sektörüne tasarımcılar yetiştirmek amacı ile 1996 yılında kurulan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej – University of Social Sciences and Humanities) Varşova, Wroclaw, Sopot, Poznan ve Katowice’de bulunan 8 fakültesi ile şu anda Polonya’nın en iyi özel üniversitelerinden biridir.

Üniversitenin, birçok eğitim ekolünden ilham alan, sahip oldukları bilgi ve tecrübeleri genç öğrencilerle paylaşmayı seven, alanlarında başarılı öğretmenleri vardır.

SWPS, Warsaw, Wrocław, Sopot, Katowice ve Poznań’daki fakültelerinde 14.000’den fazla öğrenciye Psikoloji, modern diller, sosyoloji, gazetecilik, hukuk, kültürel çalışmalar, politik bilimler, uluslararası ilişkiler, şehir planlama ve dizayn alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. SWPS Psikoloji ve Kültürel Çalışmalar bölümlerinde Post-Doktora programı sunmaya hakkı olan Polonya’daki tek özel üniversitedir, yine Psikoloji, Sosyoloji, Kültürel Bilimler ve Hukuk alanlarında Doktora(Phd) programları sunar. SWPS, verimli tartışmalar yapmak, seminerler düzenlemek için sık sık Dünyaca ünlü bilim adamlarını, sanatçıları ve medya temsilcilerini misafir eder.

Yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmayan adaylar için SWPS’de, başarılı hocalar tarafından verilen İngilizce hazırlık programı mevcuttur. Öğrenciler, bireysel ihtiyaçlarına göre, 1 ya da 2 dönem İngilizce hazırlık alabilir ve daha sonra bir sınıfa dahil olabilirler.

Modern bir Üniversite olarak, SWPS, programlarını bir e-eğitim bileşenleri ile zenginleştirmiştir, sonuç olarak ders sırasında öğrenciler, SWPS tarafından hazırlanan çevrimiçi testleri çözerek, sahip oldukları bilgilerini pratiğe dökebilirler. Buna ilaveten, öğretmenlerin notları çoğu zaman e-eğitim ortamına yüklenir, böylece öğrencilerin not tutmak yerine ana fikre odaklanmaları sağlanır.

Uluslararası Eğitim

SWPS öğrencileri Erasmus ve benzeri değişim programları ile AB Ülkeleri, Türkiye, Güney Kore, Çin ve ABD’deki anlaşmalı üniversitelerinde eğitim alabilirler. Aynı şekilde SWPS de bu ülkelerden gelen öğrencileri misafir öğrenci olarak bünyesinde ağırlamaktadır.

Avrupa’nın kalbinde

Polonya Orta Avrupa’da, ve her merkeze kolaylıkla ulaşılabilen bir noktadadır. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Litvanya, Beyaz Rusya ve Ukrayna Polonya’ya komşu ülkelerdir. İsveç’e feribotla ulaşım mümkündür, Londra uçakla 2,5 saat mesafededir, uçuş ağı ile bir çok noktaya Varşova’dan ulaşılabilir. Doğal güzellikler bakımından, Polonya dağları, gölleri ve denizi ile ünlüdür. Pustynia Błędowska Avrupa’daki tek çöl arazi olma özelliğini taşır.

SWPS’nin en büyük kampüsü, ülkenin ve akademik çalışmaların başkenti Varşova’dadır. Varşova, 300.000’i öğrenci, 2 milyon nüfusu ile son derece hareketli, ve hızla gelişen bir şehirdir. Öğrencinin eğitiminde sadece Üniversite yeterli olmadığı için, şehir sosyo-kültürel anlamda öğrencileri besler. Sinema, müzik, tiyatro, sanat ve spor etkinlikleri ve 120 ülkeden gelerek burada okuyan ve çalışan yabancıların da yarattığı çok kültürlü atmosfer ile Varşova çok şeyler vadetmektedir.

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesinin Bölümleri

Başvuru Ücreti: € 20

Bölümler Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç
Hazırlık Programı
İngilizce Hazırlık – 2 Sömestr 2 € 3.200 Ekim
İngilizce Hazırlık + Temel Seviye Lehçe (600 ders İngilizce + 120 ders Lehçe) – 2 Sömestr 2 € 3.700 Ekim
Lehçe Hazırlık (600 ders) – 2 Sömestr (Poznań 2000 EUR) 2 € 2.500 Ekim
İngilizce Yaz Kursu – 1 Ay (180 Saat ) 14.08.2024 – 22.09.2024 Bir Ay € 800 Ekim
Lisans Programları
Psikoloji (Lisans 3 yıl – Varşova Kampüs) 6 € 6.800 Ekim
Psikoloji (Lisans 3 yıl – Krakow Kampüs) 6 € 6.800 Ekim
Psikoloji (Lisans 3 yıl – Wroclaw Kampüs) 6 € 6.800 Ekim
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies)-English in Business and Media, Translation Studies, English Teaching Studies and Intercultural Communication and Travel. 6 13.200 PLN Ekim
Management – İşletme ve Yönetim (Lisans 3 yıl) 6 € 5.750 Ekim
İngilizce – Çince Dil Çalışmaları 6 14.500 PLN Ekim
İngilizce – Almanca Dil Çalışmaları 6 14.500 PLN Ekim
İngilizce – İspanyolca Dil Çalışmaları 6 14.500 PLN Ekim
İngilizce – Japonca Dil Çalışmaları 6 14.500 PLN Ekim
İngilizce – Kore Dili Çalışmaları 6 14.500 PLN Ekim
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies) 4 13.200 PLN Ekim
Psikoloji 4 € 7.750 Ekim
Klinik Psikoloji 4 € 7.750 Ekim
Psychology in Organization and Technology 4 € 7.750 Ekim
Yönetim ve Liderlik 4 € 5.850 Ekim

İletişim

Galeri