Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS)

Mobilya sektörüne tasarımcılar yetiştirmek amacı ile 1996 yılında kurulan Varşova Sosyal ve Beşeri Bilimler Üniversitesi (SWPS – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej – University of Social Sciences and Humanities) Varşova, Wroclaw, Sopot, Poznan ve Katowice’de bulunan 8 fakültesi ile şu anda Polonya’nın en iyi özel üniversitelerinden biridir.

Üniversitenin, birçok eğitim ekolünden ilham alan, sahip oldukları bilgi ve tecrübeleri genç öğrencilerle paylaşmayı seven, alanlarında başarılı öğretmenleri vardır.

SWPS, Warsaw, Wrocław, Sopot, Katowice ve Poznań’daki fakültelerinde 14.000’den fazla öğrenciye Psikoloji, modern diller, sosyoloji, gazetecilik, hukuk, kültürel çalışmalar, politik bilimler, uluslararası ilişkiler, şehir planlama ve dizayn alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. SWPS Psikoloji ve Kültürel Çalışmalar bölümlerinde Post-Doktora programı sunmaya hakkı olan Polonya’daki tek özel üniversitedir, yine Psikoloji, Sosyoloji, Kültürel Bilimler ve Hukuk alanlarında Doktora(Phd) programları sunar. SWPS, verimli tartışmalar yapmak, seminerler düzenlemek için sık sık Dünyaca ünlü bilim adamlarını, sanatçıları ve medya temsilcilerini misafir eder.

Yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmayan adaylar için SWPS’de, başarılı hocalar tarafından verilen İngilizce hazırlık programı mevcuttur. Öğrenciler, bireysel ihtiyaçlarına göre, 1 ya da 2 dönem İngilizce hazırlık alabilir ve daha sonra bir sınıfa dahil olabilirler.

Modern bir Üniversite olarak, SWPS, programlarını bir e-eğitim bileşenleri ile zenginleştirmiştir, sonuç olarak ders sırasında öğrenciler, SWPS tarafından hazırlanan çevrimiçi testleri çözerek, sahip oldukları bilgilerini pratiğe dökebilirler. Buna ilaveten, öğretmenlerin notları çoğu zaman e-eğitim ortamına yüklenir, böylece öğrencilerin not tutmak yerine ana fikre odaklanmaları sağlanır.

Uluslararası Eğitim

SWPS öğrencileri Erasmus ve benzeri değişim programları ile AB Ülkeleri, Türkiye, Güney Kore, Çin ve ABD’deki anlaşmalı üniversitelerinde eğitim alabilirler. Aynı şekilde SWPS de bu ülkelerden gelen öğrencileri misafir öğrenci olarak bünyesinde ağırlamaktadır.


Avrupa’nın kalbinde

Polonya Orta Avrupa’da, ve her merkeze kolaylıkla ulaşılabilen bir noktadadır. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Litvanya, Beyaz Rusya ve Ukrayna Polonya’ya komşu ülkelerdir. İsveç’e feribotla ulaşım mümkündür, Londra uçakla 2,5 saat mesafededir, uçuş ağı ile bir çok noktaya Varşova’dan ulaşılabilir. Doğal güzellikler bakımından, Polonya dağları, gölleri ve denizi ile ünlüdür. Pustynia Błędowska Avrupa’daki tek çöl arazi olma özelliğini taşır.

SWPS’nin en büyük kampüsü, ülkenin ve akademik çalışmaların başkenti Varşova’dadır. Varşova, 300.000’i öğrenci, 2 milyon nüfusu ile son derece hareketli, ve hızla gelişen bir şehirdir. Öğrencinin eğitiminde sadece Üniversite yeterli olmadığı için, şehir sosyo-kültürel anlamda öğrencileri besler. Sinema, müzik, tiyatro, sanat ve spor etkinlikleri ve 120 ülkeden gelerek burada okuyan ve çalışan yabancıların da yarattığı çok kültürlü atmosfer ile Varşova çok şeyler vadetmektedir.

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinin Bölümleri

Başvuru Ücreti: € 150

Program Adı Ücret (Yıl/Euro)
İngilizce Hazırlık – 2 Sömestr € 3.100
İngilizce Hazırlık – 1 Sömestr € 1.550
İngilizce Hazırlık + Temel Seviye Lehçe (600 ders İngilizce + 120 ders Lehçe) – 2 Sömestr € 3.580
Lehçe Hazırlık (600 ders) – 2 Sömestr (Poznań 2000 EUR) € 2.400
İngilizce Yaz Kursu – 1 Ay (180 Saat ) 19.08.2019 – 27.09.2019 € 800
İngilizce Lisans Programları
Psikoloji (Lisans 3 yıl) € 4.500
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies)-English in Business and Media, Translation Studies, English Teaching Studies and Intercultural Communication and Travel. € 2.500
Uluslararası İşletme (Lisans 3 yıl) € 4.000
İngilizce – Çince Dil Çalışmaları € 2.900
İngilizce – Almanca Dil Çalışmaları € 2.900
İngilizce – İspanyolca Dil Çalışmaları € 2.900
İngilizce Master Programları
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies) € 2.900
Klinik Psikoloji € 5.200
Uygulamalı Sosyal Psikoloji € 5.200
İşletme (2 yıl) € 4.100
Medya ve İletişim Yönetimi Çift Diploma (Makromedia Üniversitesi Almanya) 1. yıl € 6.000 – 2. yıl € 12.000
Medya ve Toplum Çift Diploma (Makromedia Üniversitesi Almanya) 1. yıl € 6.000 – 2. yıl € 12.000
Ekonomi Psikolojisi Çift Diploma (Tillburg Üniversitesi Hollanda) 1. yıl € 5.000 – 2. yıl € 14.600

SWPS 2020 kataloğunu indirmek için tıklayınız